Nejnovější recenze ze sekce Digitální fotoaparáty

Sony CyberShot DSC-RX100 VII

Canon PowerShot G7 X Mark II

Ověřený zákazník Megapixel.cz Ověřený zákazník

Přidáno: 11. ledna 2024

Zakoupeno v Megapixel.cz

velmi dobrý rozsah objektivu a velká světelnost

R2Invest Unicorn Kids

R2Invest Unicorn Kids

Ověřený zákazník Respelen T.M.

Přidáno: 10. ledna 2024

• Kvalitní videa
  • výdrž baterie
  • České menu
  • Jednoduché ovládání

Kdo shání fotoaparát s jednoduchým srozumitelným ovládáním, tak toto je správná volba. Fotky jsou super kvalitní a jde to až do 4K. Objektiv má 64Mp a videa jsou opravdu kvalitní ve velkém rozlišení. Voda mu skutečně nevadí a to ani pro focení pod vodou. Výdrž baterie je dostačující. Doporučuji pokud se bude fotit celý den někde v přírodě, nebo památky, tak si vzít powerbanku. Nabíjení je poměrně rychlé. Dělá opravdu skvělé fotky a výhodou je i přední displej na selfie. To jsme zkoušeli taky a je to stejné jako z mobilu. Rozhodně doporučuji.

Vtech Kidizoom Duo MX 5.0

Vtech Kidizoom Duo MX 5.0

Ověřený zákazník Alza.cz Jorik

Přidáno: 9. ledna 2024

Zakoupeno v Alza.cz

• Vypadá to jako hračka, prodává se to jako hračka (jasně že pro určitou věkovou kategorii) ale umí to fotky jako dost dobrý.
  • Zatím o žádných nevím.

Je to prostě fotoaparát který je vzhledem zajímavý právě pro děti, umí hodně moc věcí, kromě fotky nabízí další "vymoženosti" které já jsem u svého prvního fotoaparátu ("Pionýr" z bakelitu ale na opravdický film) tenkrát jako malý kluk neměl. Jako že je to digitál (fotky vidíš hned (ne žádná "temná komora" jako já v jejich létech. Ale to mělo právě to svoje "kouzlo"), má to zoom, blesk, selfie, úpravu fotek (sranda věci), nahrávání videa a tak. Tak třeba je to fotografování "chytne". Bych byl moc rád.

Canon EOS R6 Mark II

Canon EOS R6 Mark II

Ověřený zákazník FotoŠkoda Lubos Pech

Přidáno: 8. ledna 2024

Zakoupeno v FotoŠkoda

upgradoval jsem z eos 40D, takže pokrok o celou výškovou budovu (ne jen o patro nebo dvě). Ještě jsem se dost nenabažil. Je super.

Sony Alpha A7R V

Sony Alpha A7R V

Ověřený zákazník Megapixel.cz Pepíno

Přidáno: 7. ledna 2024

(naposledy upraveno 7. ledna 2024)

• Větší čip
  • Lehká
  • Menší

Přešel jsem z DSLR a je vše jinak, nově a je toho víc. Používám A7RV krátce, ale musím napsat, že kluci v Sony udělali super stroj, který bude vyhovovat všem mým nárokům, které osobně chci a splnili podle recenzí, které jsem četl. Každý si v nastavení najde své ovládání a nastaví tak, aby hned mohl fotit.

Canon IXUS 285 HS

Přidáno: 3. ledna 2024

Zakoupeno v Afoto

• Cena celého systému
  • Ergonomie těla
  • Dotykový displej a kvalitní el. hledáček
  • Dva sloty na SD karty
  • Samostatný přepínač AF-S/AF-C/AF-M na těle
  • Full frame dual-ISO (640 a 4000) snímač s vysoký dynamickým rozsahem
  • Nejlepší stabilizace na trhu, zejména pro video (opravdu výrazně lepší oproti Sony)
  • Životnost baterie a cena originální baterie (dá se sehnat kolem tisícovky) – mně stačí 2 na celý den
  • 96 Mpix pixel-shift fotografie, která je na rozdíl od konkurence poskládána přímo v těle do RAW i JPEG + 24 Mpix varianty
  • Vlastní LUT i pro vyvolanou fotografii – lze importovat styl, jaký chcete s okamžitým náhledem a vyvoláním, vlastní tvorba LUT např. pomocí DaVinci Resolve
  • Vyvolávání RAW přímo v těle fotoaparátu – můžete zkoušet různé styly, úpravy atd.
  • Automatické ostření s fázovou detekcí – tady je Sony lepší, ale ne zase tak o moc! Plusem je, že si můžete vybírat joystickem mezi objekty, případně můžete přepínat i na které oko chcete ostřit
  • Geniální systém chlazení pomocí tichého ventilátoru, takže nehrozí přehřívání v náročnějších podmínkách
  • 6K video s AF
  • Skvělé manuální ostření a doostřování v AF režimu, mnohem lepší než Sony/Canon
  • mnoho, mnoho vynikajících video nástrojů a výborných kodeků (open gate, externí BRAW a RAW, LUT preview, synchro scan, waveform, vectorscope, spot meter, shutter angle, anamorphic de-squeeze, timelapse mode, MF lens customization, AF limiter, AF transition)
  • V-log – barvy, pleťovka, rozsah cca 14 exp. stop
  • Externí USB-C nahrávání do ProRes nebo dalších kodeků s možností okamžitého připojení a zpracování
  • Full-HDMI port, možnost XLR portů přes hot-shoe
  • Mechanický volič pro timelapse, high-speed, animace, pixel-shift režim
  • Otevřenost a budoucnost L-mount aliance, nativní podpora japonských objektivů Sigma, vynikající Panasonic objektivy, zejména řada pevných tichých objektivů se světelností f/1.8
  • Pro přiřazení uživatelské funkce tlačítka stačí toto pouze dlouze podržet – geniální vlastnost, kterou má Panasonic už léta a kterou zatím nikdo kupodivu neokopíroval
  • Připojený HDMI port nebo sluchátka blokuje rotaci výklopného displeje – kdo tohle vymyslel?
  • Chybí AA filtr, takže je možnost výskytu moiré efektu. Zatím jsem se ale nesetkal s tím, že by mě to nějak výrazněji omezilo nebo zkazilo záběr
  • 4K/60p crop
  • Kontrastní detekce AF v režimu 1080p (ale velice dobře použitelné)
  • Chybí jednoduchý crop mód jako je Clear-Image Zoom u Sony, který lze měnit během nahrávání
  • Nelze vypnout 4CH nahrávání zvuku videa, i když vám stačí jen stereo
  • Chybí měnší a lehčí full-frame tělo v systému jako doplněk (nabízí se Sigma FP, ale ta nemá AF s fázovou detekcí)
  • Menu je sice lepší a přehlednější než u Sony, ale stejně jsou některé položky nelogicky zařazené na místech, kde byste je nečekali. Naštěstí je zde možnost vlastního menu, i když některé položky do nějak také nedostanete.
  • Nemá možnost nahrávat RAW interně (jako to umí např. Sigma FP)
  • L-mount je zatím chudší na výběr objektivů, ale pro mé potřeby vyhovující. S konvertorem Sigma MC-11 je možná vynikající adaptace Canon EF objektivů včetně dobré podpory AF díky fázové detekci

Po dlouhém zvažování přechod ze Sony na Panasonic a zatím spokojenost. Těším se na další modely vyšší třídy s výměnnými ND filtry a vyšším rozlišením snímače.

Ricoh WG-6

Ricoh WG-6

Ověřený zákazník FotoŠkoda Ověřený zákazník

Přidáno: 2. ledna 2024

Zakoupeno v FotoŠkoda

• velmi odolný přístroj, výborné výsledky
AgfaPhoto Realishot WP8000

AgfaPhoto Realishot WP8000

Ověřený zákazník FotoŠkoda Jorik

Přidáno: 1. ledna 2024

Zakoupeno v FotoŠkoda

• Koupil jsem to pro pro už ty větší vnoučata, to už není hračka pro malý děti. Umí toho dost i trochu prý i pod vodou (uvidíme..). Ale dobré fotky to umí a ať se mládí snaží.
  • Až se o nějaké dozvím tak..
AgfaPhoto Reali Kids Cam 2

AgfaPhoto Reali Kids Cam 2

Ověřený zákazník FotoŠkoda Jorik

Přidáno: 1. ledna 2024

Zakoupeno v FotoŠkoda

• Je to fotoaparát pro děti. Funguje ale skoro jako "dospělý" kompakt. Tak ať se moje vnoučata učí koukat na svět přes objektiv fotoaparátu, možná v tom najdou zálibu (já jsem v jejich věku dostal "bakelitový" foťák Pionýr na klasický film a bylo to dobrodružství).
  • To Vám teď neřeknu protože o žádné nevím.
Nikon Z fc

Nikon Z fc

Ověřený zákazník CEWE FOTOLAB Vladimír

Přidáno: 29. prosince 2023

Zakoupeno v CEWE FOTOLAB

• Nejen že krásně fotí (natáčení videa teprvě odzkoušíme), má věrné, reálné barevné podání (žádné "omalovánky"), set se dvěma objektivy pokryje bohatě základní potřeby a je to za super cenu. Ale jako BONUS je tu opravdu extrémně povedený retro vzhled. A nejen na okol, opravdu cítíte, že je to poctivé kovové tělo. Stačilo přidat přídavný grip, čímž se výrazně zlepší ergonomie úchupu, vřele doporučuji. Navíc grip má na spodní straně sáňky pro ryché bajonetové uchycení do stativu (je potřebné přikoupit přechodku stativ/sáňky). Grip jsem sehnal ve slevě (standartně stojí cca 1.300Kč, ale jen rozbalený byl už za 300Kč, což je prkotina, přechodka na stativ 500Kč). Tento Nikon je prostě super!
  • Pro lepší držení je potřebné dokoupit grip a ten nový není levný. Ale dá se sehnat (s trochou štěstí) rozbalený, a ten je už od 300Kč.
  • Zatím jsem nerozluštil, jak snadno přenášet fotky pomocí BT a WiFi. Na můj Apple jsem nainstaloval sw od Nikonu, ale teda že by to bylo kdovíjak intuitivní (jak jsem zvyklý z ostatních aplikací pro Mac), tak to teda není. Ale časem se to poddá...dost možná je chyba na mé straně. Nicméně USB-C je fakt superrychlý, takže zatím to neřeším.

Kvalitní fotky v retro balení, perfektní konektivita (USB - C je s rychlostí 5Gb, takže přenos i velkých souborů je otázka vteřin; jen nezapoměňte koupit opravdu DATOVÝ kabel USB-C (s odpovídající certifikací rychlosti přenosu. Levné USB-C jsou buď pomalé, nebo dokonce jen nabíjecí, pozor na to...)
Nikon Z-Fc je maličký, takže jde o foťák nejen do studia ale i na cesty. Jaké bude video se uvidí, ale myslím, že ani to nebude problém.

Kidywolf Kidycam

Kidywolf Kidycam

Ověřený zákazník Alza.cz Ověřený zákazník

Přidáno: 28. prosince 2023

Zakoupeno v Alza.cz

Původně jsem zvažoval pro před-školáka více vybavený model se zoomem, ale nakonec jsem rád že jsem vybral tento. Malého baví, je odolný, nemá nic co by ho rozptylovalo a ovládání je hodně intuitivní. Doporučuji jako první foťák pro malé dítě.

Panasonic Lumix DC-S5 II

Panasonic Lumix DC-S5 II

Ověřený zákazník Megapixel.cz Ověřený zákazník

Přidáno: 27. prosince 2023

Zakoupeno v Megapixel.cz

S fotoaparáty Lumix mám dlouhletou zkušenost a jsem s nimi spokojený. Toto je můj první fullframe a jak jsem ho zatím mohl krátce otestovat, je to řádově vyšší kvalita fotoaparátu i obrazového výstupu. Jsem nadšený.

Sony CyberShot DSC-RX100M5A

Sony CyberShot DSC-RX100M5A

Ověřený zákazník Alza.cz Jirka CB

• Malá velikost (doporučuji vyzkoušet), kvalita foto a videa - překvapí

Ověřený zákazník Megapixel.cz Jakub

Přidáno: 26. prosince 2023

(naposledy upraveno 26. prosince 2023)

• Skvělý stroj
  • Cena/vykon

Ověřený zákazník Megapixel.cz Martin Svoboda

• Kompaktní lehké tělo
  • I přes své morální zastarání velmi kvalitní výstupy jak foto tak video
  • Mizerný nahlédový monitor i hledáček
  • I přes velký rozsah ISO použitelné omezeně
  • Neúměrně drahé kvalitní nativní objektivy, ty levné jsou fakt mizerné

Tělo kupované již druhé v Megapixelu. To první asi před třemi lety, takže mám dost bohaté zkušenosti. Poměrně kvalitní výstupy, oproti mému předchozímu Canon 5D Mark III určitě kvalitativní posun. Na dost standardních situaci postačí i pro profi focení. Tahle A III má fakt mizerný display i hledáček, dá se na to zvyknout. ISO je nastavitelné až do horoucích pekel, ale použitelné je diskutabilně, oproti mému předchozímu Canon určitě ale překvapivý posun. Nevýhodou obecně jsou velmi drahé Sony objektivy, na to je potřeba při koupi myslet. Pokud nemáte dalších minimálně 30 tisíc na objektiv, ani si tělo nekupujte. Ty levné Sony objektivy jsou fakt mizerné a zkazí vám celkový dojem z kvality těla. Jediný poměrně kvalitní relativně levný originál Sony objektiv hodnotím 85 mm, i ten ale stojí skoro dvacet tisíc. Naposledy jsem koupil Sigmu ARTku za 32 tisíc a žádný velký nadšení stejně neprobíhá. Je mi jasný, že dřív nebo později stejně skončím u drahých nativních objektivů. Tedy úplně stejná cesta pokus omyl jako jsem měl u Canonu, abych pak skončil u originálů s červeným proužkem.

Sony CyberShot DSC-HX99

Sony CyberShot DSC-HX99

Ověřený zákazník CEWE FOTOLAB Talli

Přidáno: 25. prosince 2023

Zakoupeno v CEWE FOTOLAB

• Malý, pohotový, obsahuje sppoust tvůrčích možností

Spokojenost. Pozor, je tam malá paměťová karta, která nejde přímo do počítače.

Leventi XP-085

Leventi XP-085

Ověřený zákazník MALL.CZ Lukáš

Přidáno: 24. prosince 2023

Zakoupeno v MALL.CZ

• Zboží přišlo rozbalené a evidentně používané

Zobrazuji 61 - 80 ze 500 recenzí 1...2 3 [ 4 ] 5 6...25