Nejnovější recenze ze sekce Digitální fotoaparáty

Nikon Z fc

Nikon Z fc

Ověřený zákazník CEWE FOTOLAB Vladimír

Přidáno: 29. prosince 2023

Zakoupeno v CEWE FOTOLAB

• Nejen že krásně fotí (natáčení videa teprvě odzkoušíme), má věrné, reálné barevné podání (žádné "omalovánky"), set se dvěma objektivy pokryje bohatě základní potřeby a je to za super cenu. Ale jako BONUS je tu opravdu extrémně povedený retro vzhled. A nejen na okol, opravdu cítíte, že je to poctivé kovové tělo. Stačilo přidat přídavný grip, čímž se výrazně zlepší ergonomie úchupu, vřele doporučuji. Navíc grip má na spodní straně sáňky pro ryché bajonetové uchycení do stativu (je potřebné přikoupit přechodku stativ/sáňky). Grip jsem sehnal ve slevě (standartně stojí cca 1.300Kč, ale jen rozbalený byl už za 300Kč, což je prkotina, přechodka na stativ 500Kč). Tento Nikon je prostě super!
  • Pro lepší držení je potřebné dokoupit grip a ten nový není levný. Ale dá se sehnat (s trochou štěstí) rozbalený, a ten je už od 300Kč.
  • Zatím jsem nerozluštil, jak snadno přenášet fotky pomocí BT a WiFi. Na můj Apple jsem nainstaloval sw od Nikonu, ale teda že by to bylo kdovíjak intuitivní (jak jsem zvyklý z ostatních aplikací pro Mac), tak to teda není. Ale časem se to poddá...dost možná je chyba na mé straně. Nicméně USB-C je fakt superrychlý, takže zatím to neřeším.

Kvalitní fotky v retro balení, perfektní konektivita (USB - C je s rychlostí 5Gb, takže přenos i velkých souborů je otázka vteřin; jen nezapoměňte koupit opravdu DATOVÝ kabel USB-C (s odpovídající certifikací rychlosti přenosu. Levné USB-C jsou buď pomalé, nebo dokonce jen nabíjecí, pozor na to...)
Nikon Z-Fc je maličký, takže jde o foťák nejen do studia ale i na cesty. Jaké bude video se uvidí, ale myslím, že ani to nebude problém.

Kidywolf Kidycam

Kidywolf Kidycam

Ověřený zákazník Alza.cz Ověřený zákazník

Přidáno: 28. prosince 2023

Zakoupeno v Alza.cz

Původně jsem zvažoval pro před-školáka více vybavený model se zoomem, ale nakonec jsem rád že jsem vybral tento. Malého baví, je odolný, nemá nic co by ho rozptylovalo a ovládání je hodně intuitivní. Doporučuji jako první foťák pro malé dítě.

Ověřený zákazník Megapixel.cz Ověřený zákazník

Přidáno: 27. prosince 2023

Zakoupeno v Megapixel.cz

S fotoaparáty Lumix mám dlouhletou zkušenost a jsem s nimi spokojený. Toto je můj první fullframe a jak jsem ho zatím mohl krátce otestovat, je to řádově vyšší kvalita fotoaparátu i obrazového výstupu. Jsem nadšený.

Sony CyberShot DSC-RX100M5A

Sony CyberShot DSC-RX100M5A

Ověřený zákazník Alza.cz Jirka CB

• Malá velikost (doporučuji vyzkoušet), kvalita foto a videa - překvapí

Ověřený zákazník Megapixel.cz Jakub

Přidáno: 26. prosince 2023

(naposledy upraveno 26. prosince 2023)

• Skvělý stroj
  • Cena/vykon

Ověřený zákazník Megapixel.cz Martin Svoboda

• Kompaktní lehké tělo
  • I přes své morální zastarání velmi kvalitní výstupy jak foto tak video
  • Mizerný nahlédový monitor i hledáček
  • I přes velký rozsah ISO použitelné omezeně
  • Neúměrně drahé kvalitní nativní objektivy, ty levné jsou fakt mizerné

Tělo kupované již druhé v Megapixelu. To první asi před třemi lety, takže mám dost bohaté zkušenosti. Poměrně kvalitní výstupy, oproti mému předchozímu Canon 5D Mark III určitě kvalitativní posun. Na dost standardních situaci postačí i pro profi focení. Tahle A III má fakt mizerný display i hledáček, dá se na to zvyknout. ISO je nastavitelné až do horoucích pekel, ale použitelné je diskutabilně, oproti mému předchozímu Canon určitě ale překvapivý posun. Nevýhodou obecně jsou velmi drahé Sony objektivy, na to je potřeba při koupi myslet. Pokud nemáte dalších minimálně 30 tisíc na objektiv, ani si tělo nekupujte. Ty levné Sony objektivy jsou fakt mizerné a zkazí vám celkový dojem z kvality těla. Jediný poměrně kvalitní relativně levný originál Sony objektiv hodnotím 85 mm, i ten ale stojí skoro dvacet tisíc. Naposledy jsem koupil Sigmu ARTku za 32 tisíc a žádný velký nadšení stejně neprobíhá. Je mi jasný, že dřív nebo později stejně skončím u drahých nativních objektivů. Tedy úplně stejná cesta pokus omyl jako jsem měl u Canonu, abych pak skončil u originálů s červeným proužkem.

Ověřený zákazník CEWE FOTOLAB Talli

Přidáno: 25. prosince 2023

Zakoupeno v CEWE FOTOLAB

• Malý, pohotový, obsahuje sppoust tvůrčích možností

Spokojenost. Pozor, je tam malá paměťová karta, která nejde přímo do počítače.

Leventi XP-085

Leventi XP-085

Ověřený zákazník MALL.CZ Lukáš

Přidáno: 24. prosince 2023

Zakoupeno v MALL.CZ

• Zboží přišlo rozbalené a evidentně používané
Nikon D7500

Nikon D7500

Ověřený zákazník Megapixel.cz Milan

Přidáno: 21. prosince 2023

Zakoupeno v Megapixel.cz

Dost nešťastně řešený výklopný display

Canon EOS R100

Canon EOS R100

Ověřený zákazník Megapixel.cz Sidonious

Přidáno: 21. prosince 2023

Zakoupeno v Megapixel.cz

V porovnání s mou deset let starou zrcadlovkou je ve všem lepší. Taky proto jsem si ho kupoval. Ale zatím jsem ho moc nevyzkoušel. Moc se mi líbí vzhled a hlavně je tak malý a lehký.

Sony Alpha A7 IV

Sony Alpha A7 IV

Ověřený zákazník Megapixel.cz Vladimír

Přidáno: 20. prosince 2023

Zakoupeno v Megapixel.cz

• ryhlost a přesnost ostření
  • skvělé podání barev
  • spolehlivý WB
  • dobrá organizace menu
  • dynanický rozsah a použitelnost vysokého ISO
  • neshledáno

Bezbolestný přechod z Canon 5D iv. Původní obavy z přechodu byly velmi rychle zažehnány.

Sony Cyber-Shot DSC-RX10IV

Sony Cyber-Shot DSC-RX10IV

Ověřený zákazník MEGAFOTO.CZ MilanB

Přidáno: 20. prosince 2023

Zakoupeno v MEGAFOTO.CZ

I když se tomuto foťáku někdy hanlivě říká "foťák pro důchodce, aneb všechno v jednom", podle mě to vůbec není pravda. Ano, určitě zvládá většinu věcí automaticky, ale možností, které si můžete upravovat dle svých potřeb "ručně" je na něm tolik, že se určitě dostatečně vyřádíte. :-) Podle mě má těch možností pro laika z počátku spíš až moc. Takže zatím zkouším, bude to běh na delší trať. Jen ke kvalitě - jak kvalita obrazu, tak kvalita samotného foťáku je za mě naprosto skvělá, jediné drobné mínus je jeho hmotnost. Ale když chcete "všechno v jednom", tak pro zachování kvality logicky vzroste i hmotnost...

Ověřený zákazník MALL.CZ Ověřený zákazník

Přidáno: 18. prosince 2023

je to pecka

Ověřený zákazník Megapixel.cz [email protected]

Přidáno: 15. prosince 2023

(naposledy upraveno 9. ledna 2024)

Zakoupeno v Megapixel.cz

Zatím se s ním víceméně seznamuji a zkouším jeho možnosti, očekávám že splní inzerované parametry. K nákupu tohoto fotoaparátu mne motivovala slevová akce Adventní kalendář, Panasonic cashback, a použití pro foto i video. Původně jsem ho sice neměl v užším výběru, ale pro hovořilo i jeho hodnocení na Dpreview.com a výběr v Tipa Word Awards 2023 Best FF expert camera.
Uvítal jsem utěsnění těla i objektivu proti vlhkosti a odolnost proti mrazu, a dále že dodávaný objektiv má širší ohnisko než je u setových objektivů standartem (20 mm) a je dobře hodnocený. Sice má maximální ohnisko "jen" 60 mm, ale ve fotoaparátu lze zapnout "výřez" s rozšířením 1,4x (tj. na 84 mm) bez ztráty kvality se zmenšením rozlišení na 12 MPix, které postačuje na portréty, a díky výřezu ze středu objektivu má velice dobrou kresbu.
Pro hovoří i široká možnost výběru z objektivů s fixní ohniskovou vzdáleností, které mají dobrou cenu a jeden závit filtrů - 67 mm.
Z mechanických vlastností bych jen uvítal bytelnější provedení ochtrany konektorů.

MG X5 Unicorn

MG X5 Unicorn

Ověřený zákazník Alza.cz JJ

Přidáno: 15. prosince 2023

Zakoupeno v Alza.cz

Šikovný do dětských ručiček, vzhledem k velikosti, synovi se bude určitě líbit.

Nikon Z8

Nikon Z8

Ověřený zákazník CEWE FOTOLAB Ověřený zákazník

Přidáno: 14. prosince 2023

Zakoupeno v CEWE FOTOLAB

• Baterie vydrží v pohodě i 800-900 snímků.
  • Snadné intuitivní ovládání.
  • Rychlost zpracování fotografií i videa.
  • Ergonomicky skvělé držení.
  • Možná jenom absence GPS.
Sony Alpha A7 II

Sony Alpha A7 II

Ověřený zákazník Megapixel.cz D. T. TRADING CS

Přidáno: 14. prosince 2023

Zakoupeno v Megapixel.cz

Používáme fotoaparát na produktovou fotografii, občas pro běžné záběry a spolu s objektivem s pevným ohniskem je ideální jak pro následný PostProcess nebo pro velkoformátové tisky.

Nikon Coolpix P1000

Nikon Coolpix P1000

Ověřený zákazník Megapixel.cz Ověřený zákazník

Přidáno: 13. prosince 2023

Zakoupeno v Megapixel.cz

• Přiblížení za mne super.

Ověřený zákazník FotoŠkoda Ověřený zákazník

Přidáno: 12. prosince 2023